Історія ліцею

Все починається в житті з малого …

Історичні віхи нашого закладу Державний навчальний заклад «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського» беруть початок своєї історії з Державного професійно-технічного училища №26, який був заснований у 1971 році згідно наказу №157 від 05.09.1971 р. начальника обласного Управління професійно-технічної освіти, виконуючим обов’язки директора була Сережина Є.Т. На базі навчального закладу готували кадри з професій "Ткач" та "Прядильниця" для Одеської джутової фабрики. Перший випуск 27 слухачів відбувся 30.10.1972 року за професією «Ткач».

У 1977 році заклад було реорганізовано в Технічне училище №12 згідно наказу №178 від 10.10.1977р. та готувало кваліфікованих робітників для чотирьох одеських підприємств:

1. Джутової фабрики;

2. Трикотажної фабрики;

3. Суконної фабрики;

4. Текстильного комбінату.

Згідно наказу №20 від 16.08.1984 р. Одеського обласного управління професійно-технічної освіти навчальний заклад було перейменовано у Середнє професійно-технічне училище №33, де учні здобували не тільки професію, а й середню освіту, тому збільшувалась і зацікавленість до нашого навчального закладу, таким чином зросла кількість абітурієнтів.

На основі наказу Управління освіти і науки Одеської облдержадміністрації №401-ОД від 14.11.2002р. училище перейменоване в Одеський професійний ліцей сфери послуг. З цього часу в ліцеї відкриваються нові професії («Кравець», «Секретар-друкарка») та скорочуються старі («Ткач», «Прядильниця», «Оператор швацького устаткування»). З 2001 року навчальний заклад очолює Горбачова Тетяна Вікторівна. Під її керівництвом ліцей зазнав значних позитивних змін. Підтвердженням цього є:

v згідно наказу №470 від 17.07.2003 р. Одеський професійний ліцей сфери послуг реорганізовано в Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського. В навчальному закладі з 01.09.2003 року починає здійснюватися підготовка кваліфікованих робітників за професією «Оператор комп’ютерного набору; конторський службовець (бухгалтерія)» (на базі 9 класу), «Конторський службовець (бухгалтерія)» (на базі 11 класу), «Закрійник»(на базі професії «Кравець»), «Перукар (перукар-модельєр)»;

v неодноразово нагороджена:

- почесними грамотами Управління освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації та Одеського обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України за вагомий багаторічний особистий внесок у справу розвитку фізичного виховання і спорту серед учнівської молоді та досягнуті при цьому успіхи (2004 – 2010 роки);

- подякою Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за успіхи у виконанні заходів з цивільного захисту, добру організаційну роботу, наполегливість і старанність (2011 р.);

- іменним знаком Педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за значні успіхи у роботі;

- медаллю «Профспілкова відзнака»;

- пам’ятним знаком Одеського міського голови «73 дні героїчної оборони Одеси».

Ліцей діє на основі Статуту, затвердженого 16 жовтня 2003 р. Міністерством освіти і науки України та погоджено з ректором ПДПУ ім. К.Д. Ушинського О.Я. Чебикіним та заступником начальника Управління освіти і науки Одеської облдержадміністрації Д.М.Жебровським.

Ліцей здійснює підготовку робітничих кадрів і забезпечує реалізацію потреб громадян у здобутті професійно-технічної освіти, оволодіння робітничими професіями будівельного, швейного, економічного та комерційного профілів.

На базі ліцею працюють висококваліфіковані викладачі:

1. Першикова Галина Павлівна – «спеціаліст вищої категорії», нагороджена грамотами Міністерства освіти та науки України (працює в ліцеї з 01.09.1981 року);

2. Тимофеєва Валентина Віталіївна – «спеціаліст вищої категорії» (працює в ліцеї з 21.08.1989 року);

3. Зарицька Лариса Олександрівна – «спеціаліст вищої категорії» (працює в ліцеї з 25.08.1979 року);

4. Лопакова Олена Миколаївна - «спеціаліст вищої категорії» (працює в ліцеї з 01.09.2001 року), у 2010 році зайняла І місце на конкурсі «Викладач року - 2010» в номінації «Викладач історії»;

5. Навроцький Валентин Петрович – «спеціаліст першої категорії», заслужений тренер України.

Для здійснення якісної підготовки кваліфікованих робітників, виконання навчальних планів та програм в ліцеї є належна матеріальна база:

Ø 15 кабінетів;

Ø 8 кабінетів загально-технічних дисциплін для професійної підготовки;

Ø 7 кабінетів загальноосвітньої підготовки;

Ø 1 лабораторія;

Ø 5 майстерень;

Ø спортивна зала загальною площею 250 м2;

Ø актова зала 120 м2;

Ø гуртожиток на 268 місць.

Кабінети та майстерні обладнані технічними засобами навчання(телевізори, відеомагнітофони, DVD, комп’ютери, ноутбуки, проектор та екран), що дає змогу зробити уроки цікавими, різноманітними, пізнавальними та емоційними. Результатом діяльності викладачів є досягнення наших вихованці на обласних олімпіадах та у конкурсі П.Яцика серед учнів професійно-технічних навчальних закладів. Так у 2010 році:

* на обласній олімпіаді з історії, учень ІІ курсу Стернад Євген зайняв І місце (викладач Лопакова О.М.);

* на обласній олімпіаді з інформатики, учень ІІ курсу Кіца Євген зайняв ІІІ місце (викладач Супильник В.М.);

* у конкурсі П.Яцика, учениця ІІІ курсу Митюкова Наталя зайняла ІІІ місце (викладач Вдовиченко О.Г.).

Завдяки плідній праці, наполегливості Горбачової Т.В., бездоганного виконання своїх обов’язків, колектив ліцею неодноразово нагороджений:

* почесною грамотою Одеського обласного центру зайнятості за активну участь у сприянні формуванню трудового потенціалу України та з нагоди професійного свята працівників наукової сфери – Дня науки (2009 рік);

* дипломом І ступеню Методичного центру художньо-естетичного виховання дітей та молоді за участь у фестивалі-конкурсі «Таланти твої, Україно!» (2003 – 2005 роки);

* почесною грамотою Малиновської районної адміністрації за участь у фестивалі «Кленовий лист» (2005-2009 роки).

Привертають увагу різноманітні виставки творчих робіт учнів ліцею: вишивка, вироби з природного матеріалу, живопис, колекції одягу.

Належну увагу в закладі приділяють не тільки підготовці кваліфікованих робітників, а й всебічному, гармонійному вихованню особистості. Змістовною й різноманітною є виховна робота в ліцеї. Плідно працює осередок учнівського самоврядування – ліцейний Парламент, який складається з восьми міністерств, різних за напрямками роботи:

1. Міністерство внутрішніх справ і правозахисту учнівської молоді;

2. Міністерство освіти і виробничого навчання;

3. Міністерство інформації і преси;

4. Міністерство культури і дозвілля;

5. Міністерство чистоти і порядку;

6. Міністерство «Книголюб»;

7. Міністерство Червоного хреста і півмісяця;

8. Міністерство фізичної культури і спорту.

Учні мають прекрасну можливість самореалізуватися, виявити свої здібності, внести посильний вклад в роботу ліцею. Планування і роботу Парламенту покладено на учнів-активістів ліцею, на чолі кожного міністерства є свій міністр, який має свого наставника-викладача.

На обласних зборах учнів-активістів, які проводив відділ професійно-технічної освіти Управління освіти і наукової діяльності Одеської області, учениця ліцею Онуфрійчук Аліна була обрана Головою лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Одеської області. Учениця систематично приймала участь у Всеукраїнських зборах учнів- лідерів, співпрацювала з Управлінням освіти і наукової діяльності Одеської обласної держадміністрації, приймала активну участь у обласних і міських заходах, в ліцеї вела активну організаційну роботу учнівського Парламенту.

Наступний етап у нашій багатій історії – 40-річчя Державного навчального закладу «Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського». Відзначення цієї дати – це прекрасна нагода не тільки згадати історію становлення закладу, а й узагальнити творчі напрацювання викладачів, майстрів виробничого навчання, щодо впровадження сучасних технологій навчання і виховання зростаючої особистості.

Ми й надалі плануємо не зупинятися на досягнутому, а продовжувати розвивати свої професійні можливості та впроваджувати у навчально-виробничий процес інноваційні методи навчання.

Кiлькiсть переглядiв: 457

Коментарi

  • Carlos

    2013-08-13 05:49:06

    Your hotesny is like a beacon...

  • Andeeq

    2013-08-03 13:24:22

    This was so helpful and easy! Do you have any ariletcs on rehab?...